Efektem bankructwa firmy transportowej jest likwidacja przedsiębiorstwa i zaspokojenie wierzycieli. Firma transportowa, przeciwko której toczy się postępowanie upadłościowe, może rozwiązać umowy o pracę zawarte na czas określony za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. W wyniku ogłoszenia upadłości wierzyciele mogą dochodzić swoich roszczeń wobec firmy transportowej tylko w trybie postępowania upadłościowego. Majątek firmy transportowej, w tym również ten nabyty w trakcie trwania postępowania upadłościowego, staje się tzw. majątkową masą upadłościową i służy do zaspokojenia wierzycieli.
Czy konieczna jest upadłość firmy transportowej?
Zasadniczym bodźcem do ogłoszenia upadłości firmy transportowej jest jej niewypłacalność. Należy jednak podkreślić, że wiele w tej kwestii zależy od charakteru prowadzonej działalności i tego, z czego niewypłacalność wynika, co sprawia, że nie zawsze brak terminowej zapłaty będzie skutkował przesłanką do ogłoszenia upadłości. Aby ogłosić upadłość, firma transportowa musi popaść w stan niewypłacalności.
Jak możemy Ci pomóc?
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, dotyczące zgłoszenia bankructwa firmy transportowej, jak również oferujemy sprawne przeprowadzenie przez całą procedurę z zapewnieniem wsparcia syndyka. Oferujemy doradztwo na każdym etapie i przygotowanie strategii działania oraz sporządzenie skutecznych wniosków o ogłoszenie upadłości gospodarczej. Zapewniamy całkowite oddłużenie i kompleksowe doradztwo finansowe, podatkowe oraz prawne.
Zapraszamy do kontaktu!
Zapytaj o indywidualną ofertę
Zostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą.