Bankructwo firmy turystycznej

W przypadku bankructwa firmy turystycznej należy niezwłocznie rozpocząć postępowanie upadłościowe, którego rezultatem jest likwidacja przedsiębiorstwa. Po ogłoszeniu upadłości firmy turystycznej zgromadzony przez nią kapitał finansowy staje się tzw. masą upadłościową, która służy do spłaty długów wobec wierzycieli. Znaczącą zaletą ogłoszenia bankructwa firmy turystycznej jest fakt, że zadłużony pracodawca ma możliwość rozwiązania umowy o pracę z zachowaniem znacznie krótszego okresu wypowiedzenia, który wynosi jedynie dwa tygodnie. W celu ochrony dłużnika jego wierzyciele mogą dochodzić swoich roszczeń tylko w toku postępowania upadłościowego.

Kiedy konieczna jest upadłość firmy turystycznej?

Właściciel firmy turystycznej powinien ogłosić jej upadłość, dopiero kiedy firma popadanie w stan niewypłacalności. Warto jednak nadmienić, że niewypłacalność jest zależna od przyczyny i charakteru prowadzonej działalności. Branża turystyczna charakteryzuję się nieregularnymi dochodami i nie w każdym przypadku brak terminowej zapłaty będzie przesłanką do ogłoszenia upadłości.

Upadłość firmy turystycznej krok po kroku

null
  • Krok 1

    Pierwszym etapem postępowania jest sporządzenie i złożenie wniosku o upadłość firmy turystycznej. Wniosek musi zawierać spis wierzycieli, którzy w toku postępowania chcą odzyskać swój dług. W uzasadnieniu wniosku należy dokładnie opisać przyczynę, która doprowadziła do upadku firmy turystycznej oraz przedstawić historię zadłużenia.

  • Krok 2

    Drugim etapem jest złożenie wniosku do sądu rejonowego właściwego dla miejsca prowadzonej działalności. Wniosek o upadłość może złożyć zarówno dłużnik, jak i jego wierzyciele w terminie 30 dniu od nastąpienia stanu niewypłacalności.

  • Krok 3

    Kolejny etap rozpoczyna postępowanie sądowe. Po złożeniu wszelkich dokumentów sąd wyznacza termin rozprawy, a następnie po zakończeniu sprawy ogłasza upadłość firmy turystycznej.

  • Krok 4

    Następny etap stanowi tzw. postępowanie upadłościowe właściwe, w wyniku którego sąd wyznacza sędziego-komisarza oraz syndyka. Przedstawiają oni dłużnikowi listę wierzytelności, aby mógł się on z nią zapoznać i ustosunkować do zgłoszonych roszczeń. Następnie po zatwierdzeniu spisu sporządzony dokument przedstawia się wierzycielom, którzy mogą wnieść zarzuty, jeśli ich wierzytelności nie zostały uznane.

  • Krok 5

    Po zakończeniu postępowania upadłościowego następuje spieniężenie majątku firmy turystycznej i zaspokojenie należności wierzycieli. Jeśli od razu jest wiadome, że dłużnikowi nie uda się spłacić wierzycieli sąd może umorzyć wszystkie zobowiązania.

  • Krok 6

    W kolejnym etapie sąd ustala tzw. plan spłaty na okres maksymalnie trzech lat.

Jak możemy Ci pomóc?

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące zgłoszenia bankructwa firmy turystycznej- skontaktuj się z nami! Oferujemy doradztwo na każdym etapie postępowania upadłościowego.
Decydując się na współpracę z naszą firmą zyskujesz pełną obsługę w zakresie przygotowania wniosków I wszelkich innych formalności związanych z procedurą upadłościową. Dzięki naszej pomocy poznasz wszystkie zalety i wady możliwych rozwiązań, a następnie pomożemy Ci wybrać rozwiązanie, które pozwoli szybko przeprowadzić proces upadłościowy w Twojej firmie.

Sporządzimy dla Ciebie wniosek o upadłość firmy turystycznej i przygotujemy całą strategię działania, która skutecznie pomoże Ci w oddłużeniu majątku. Zapewniamy wsparcie doświadczonego syndyka i kompleksowe doradztwo finansowe, podatkowe oraz prawne.

Zapraszamy do kontaktu

Gwarantujemy wyjście z trudnej sytuacji finansowej i dajemy szansę na nowy start!

Zapytaj o indywidualną ofertę

Zostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą.




location_on

ul. Skawińska 13/50, 31-066 Kraków

phone

790 202 323

access_time

Pon-Pt od 9:00 do 18:00

Menu